Agnieszka Pstraś-Gaudyn

-artystka interdyscyplinarna, graficzka, malarka, projektantka wnętrz i mebli

Urodzona w Jaworznie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w Pracowni Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana w 2006 roku. Stypendystka programu Erasmus/Sokrates w Ecole Estienne w Paryżu. Brała udział w wystawach i przeglądach graficznych w Polsce i zagranicą min:

2004-galeria Aspekt w Warszawie,
2005-Ecole Estienne w Paryżu,
2006 -Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej w Krakowie,
2011- Prace w Wirtualnym Muzeum Współczesnej Grafiki- Icon DATA 2011.
2012-7 Międzynarodowe Triennale Grafiki Bitola -Macedonia
2012-Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie-wystawa w Falun- Szwecja
2012- Teatr Sztuk w Jaworznie –wystawa indywidualna
2013- Global Print 2013 Portugalia

Proces organizowania mojej własnej przestrzeni twórczej ma początek w prostocie impulsu, doznania rzeczywistości, wyboru scen, zainteresowania chwilą, konkretnym momentem, który w istotny sobie sposób zostaje przeze mnie wyłapany i zatrzymany. Podejmuję rodzaj gry, bez z góry narzuconych reguł. Ustalam je sama w trakcie pracy lub też one podpowiadają się same, organizując ją. Istotna jest próba odkrywania, co powstanie ze zderzenia tego co we mnie zastałe z nowym doświadczeniem rzeczywistości.
To próba poruszenia wyobraźni by kreską, plamą, znakiem , czy zestawieniem nasycenia intensywności czerni lub jej zupełnym brakiem, nazwać, przedstawić rzeczywistość. Bawić się nią. Moja twórczość to opowieść, opowieść tego co widzę i co odczuwam.